27.06.20 22:50 Alter: 16 days

عباس ( بابك ) رحمتي: شكست رژيم و شورش میلیونی گرسنگان!

Kategorie: Meldungen Links

 

وضعيت كنوني اقتصاد کشور؛ 

 

اقتصاددانها مي گويند:« وقتی اقتصاد كشور، دچار تورم شود نه نمي توان  آنرا در مشت نگه داشت و نه در قفس زنداني كرد!»اقتصاد تورم زا ، همچون سيلي  با شتاب جامعه را در بر مي گيرد. امروز وضعيت ايران چنين است رژيم در واقع  ورشكست شده است .می توان گفت :در تمامي زمينه ها شكست خورده است .حالا هم با سیاستهای اقتصادی مختص بخود ،داره  دست تو جيب مردم مي كند يعني دزدي تو روزِ روشن! امروز نرخ تورم  دو رقمی است يعني نسبت به جهان و كشورها ي ديگر سه برابر است! تورم ٣٤ درسدی

وضعيت بد اقتصادي!  قيمت ها همچنان در حال صعودي است ولي رژيم در تمامي موار به مردم ،دروغ مي گويد، چون نه صنعت در حال رشد است و نه تجارتي در حال رونق  وجود دارد. فروش نفت هم  كه آبي براي رژيم گرم نمي كند. جالب تر اينكه بازدهي بازار مالي در سه ماهه اولِ سال، تابلوي بورس همه سهامها  را در حال صعودي نشان ميدهد. براي مثال ، فروش بورس ١٤٨ درسدی و بورس طلا و مسكّن ٢٢ درسد و سكه ، ٣٠ درسدی، رشد داشته اند!  ( البته در سه ماه گذشته) كه با تورم دو رقمي و در سد بالا همخواني ندارد.قدرت خريد مردم بسيار پايین آمده  است، يكي از دوستان درتهران ميگفت قيمتها لحظه اي بالا مي رود قيمت ها ساعت قبلش با يك ساعت ديگر قابل مقايسه نيست. همه اجناس و اقلام در حال  افزايش است. دوستمان مي گفت آنقدر بايد فشاربر مردم بيايد تا  تحمل  ناپذیر شود  و مردم به سرنگون کردن برسند. مسلمن همين طور هم خواهد شد فشار آنقدر زياد است كه از اقشار فقير و پابرهنه گذشته است و در حال عبور از اقشار متوسط جامعه است يعني از كساني كه ده ميليون تومان حقوق مي گيرند درحال عبور است، ديگر فشار بر  آنها هم حال زيادتر شده است .دهكهايي كه يارانه  مي گيرند، با آن چندرغاز يك قلم جنس بيشتر نمي توانند بخرند! اقتصادي كه از تعادل خارج شده است و مردم ، امروز به فردا بايد زندگي كنند. اقتصاد ايران ، اقتصاد توليدي نيست و امكان تغيير چنين وضعيتي را ندارد . البته به گفته اقتصادانان راه حل دارد ولي رژيم، توان حل اين اقتصاد بحران زده را ندارد.با چنين وضعيتي ، بايد ديد رژيم تا كي مي تواند دوام بياورد، تا روزانه ٥٠ ميليون ارز به بازار عرضه كند و بيشتر از پول گندم در نياورد ؟! بايد گفت تا سه ماه آينده بايد منتظر خيلي اتفاقات اقتصادي باشيم!

وضعيت سياسي!

از نظر سياسي و حل بحرانها ، رژيم مثل هميشه سركوب و دستگيري و اعدام را تنها راه حل مي داند ، چون نظامهای توتالیتر نه به اصول دموكراسي اعتقاد دارند و نه مي توانند پايبند به  اصول  و قوانين خود باشند. چنین نظامهایی فقط كافي است دست از سركوب بردارند و بقول معروف زانوي خود را از روي گلوي مردم بردارند و اجازه كمي تنفس به آنها بدهند، اختناق حاكم ترك خواهد خورد. امروز در ایران ،اگر اين سركوب عريان كمي ترك بردارد،و چنان كنند كه گفتيم،نظامش  در مدت كوتاهي فرو مي ريزد. رژيم، فاشيستي مذهبي ،  بعد از جريانات ٨٨ و ٩٦ و آبان ٩٨ وحشت زده است و خودي و غير خودي برايش فرق ندارد. هم اكنون در گير قوه قضاييه است .جناحهاي رژيم به جان هم افتاده اند و محاكمه،اکبر طبری ‌معاون اجرایی پیشین رییس قوه قضاییه بخاطر برخورد با لاريجاني است و حالا هم پاي علی اکبر ناطق نوری، رییس سابق دفتر بازرسی رهبر جمهوری اسلامی/ ولايت فقيه، هم پيش كشيده شده است. مثل هميشه رژيم بدنبال رعب و وحشت ايجاد كردن است.١- خبرحكم اعدام براي سه جوان در رابطه با قيام آبان ماه ٩٨ يكي از اينهاست[١]٢-  فشار بر زندانيان سياسي  از جمله زينب جلاليان و سهيلا حجاب كه هر دو هنوز در اعتصاب غذا هستند! ٣- رژيم با منصوري هم مي خواست قدرت نمايي كند بخاطر همين قبل از اينكه خبر خودكشي منصوري رسانه اي شود سپاه هواپيمايي فرستاده بود كه او را به تهران برگرداند. و حالا خبرهاي ضد و ونقيضي در باره او وجود دارد. باز اهداف اين ترور مي تواند با ارعاب و وحشت باشد . صدور تروريسم يكي از ابزارهاى وحشت  رژيم بوده است و تمامي هم ندارد رژيمي كه در آشوب بوجود  آمده است و در شرايط آنارشي هم ازبين خواهد رفت . همانطوريكه،  رژيم شوروي  هم با فشار بر روي  بر مردم نتوانست از وضعيت بوجود آمده  بيرون بيايد، باعث فروپاشي آن نظام شد.جمهوري فاشيستي مذهبي ایران هم،  نمي تواند از وضعيت كنوني جان سالم بدر ببرند. ليبي و تونس با وضعيت بد اقتصادي و سركوبهاي سياسي دوام نياوردند و شورش گرسنگان بر نظامهاي سركوبگر غالب شد.  

از نظر بين الملي هم رژيم به گوشه ي رينگ برده شده است و وضعيت خوبي همچون گذشته ندارد. در مورد كرونا با آمارهايي كه صادر مي كند مرغ پخته را هم در دیگ جوشان به خنده وا مي دارد، دروغ گويي ها آنقدر روشن است كه بهداشت جهاني هم آمارهاي آنها را قبول ندارد. ج اسلامی فعلن در جدول جهاني در رديف دهم قرار دارد.باید گفت، خشن ترين رژيم در رابطه با كادر درماني بوده است پرسنل درماني را مرتب با اخراج از كار و قراردادهاي ٨٩ روزه و حتا دستگيري هی گسترده بخاطر آمارهايي كه بيرون داده شده مي خواست رعب و وحشت ايجاد كند( النصرو بروعب). اين گونه روشها ديگر زبانزد عام و خاص شده است . بيشترين نفرات درماني در رابطه با شيوع ويروس كرونا كه جان خود را در اين رابطه از دست داده اند در ايران بوده است! پرداخت نكردن حقوق عقب افتاده پرستاران و كادر درماني يكي ديگر از معضلات اين قشر زحمتكش بوده است . هيچ رژيمي جز ج اسلامي ، با كادر درماني  كشور، چنين برخوردهاي خشني را در چنين وضعيت كرونايي  انجام نداده است ! رژيمي كه در رابطه با ويروس كرونا هم به مردم دروغ گفت و امروز هنوز شیوع پيك اول پايان نيافته تعداد مبتلايان رو به افزايش است .تلفات در ايران بيشتر شده است و فاجعه آميزتر اينكه  بيشتر مردم قدرت خريد وسايل پيشگيري را ندارندو بخاطر بي برنامگى ، روزانه  بر تعداد مبتلايان و جانباختگان افزوده ميشود! اينها هم ناشي از عدم مديريت در جمهوري اسلامي است. يادمان نرود در  روزهاي اول كه روحاني با شوخي مي خواست كرونا را از بين ببرد!نه تنها براي قرنطينه كردن مردم هزينه تعيين نكرد كه مردم را به كار در بيرون خانه تشويق مي كرد كه نشان داد، شناختي از ويروس ( كوويد١٩) ندارد در اين رابطه هم بي سوادي خود را نشان داد!خامنه ای هم برای پرداخت یک میلیارد از خزانه دولت می خواست جان بدهد!

در مورد برجام و عاقبت كار رژيم و آمريكا: 

اينكه آمريكا گفته است با رژيم در هر زماني آماده مذاكره هستيم شايد يك شوخي بيش نباشد!البته آمريكا در پشت پرده تلاشهاي زيادي كرد تا رژيم را سر ميز مذاكره بياورد!اخيرن «جان بولتن» در كتاب جديدش  توضيح داده است كه مكرون رييس جمهور فرانسه خيلي تلاش مي كرد تا مذاكره آمريكا و رژيم عملي شود و بخاطر همين هواپيماي خصوصي براي ظريف فرستاده بود! جان بولتن و پمپئو وزير خارجه با اين مذاكره شديدن مخالفت كرده بودند! ترامپ تمايل دارد تحريمها زيادتر شود ( ده برابر زمان اوباما) مشكل ايران حل نخواهد شد، وضعيت ايران آتش زير خاكستر است و وضعيت طوري ديگري خواهد شد. اقتصاد ايران خرابتر از آن است كه رژيم بتواند آنرا حل كنند. 

آمريكايي ها امروز حتا از روسيه و چين مي خواهند كه از حق وتوي خود براي فشار روي ايران  استفاده كنند. از طرفي از اروپا براي ايزوله كردن رژيم استفاده خواهد كرد. آمريكا گفته است؛ اگر روسيه  و چين از قطعنامه براي انزواي بيشتر حمايت نكنند، ما از «مكانيزم ماشه» استفاده مي كنيم.به گزارش یورونیوز، نماینده ویژه وزارت خارجه ایالات متحده در امور ایران در گفتگو با خبرگزاری رویترز همچنین افزود مسیری که مسکو و پکن در این باره در پیش گرفته اند به «ویران شهر» منتهی می شود!( يعني جنگ؟)این مقام آمریکايی پس از ارائه پیش نویس قطعنامه تهدید کرد که در صورت عدم تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران با استفاده از «مکانیسم ماشه» که در برجام پیش بینی شده است تمامی تحریم های سازمان ملل علیه تهران را باز خواهد گرداند.

آمريكا قطعنامه اي ( پيش نويس) به شوراي امنيت تحويل داده است كه تمامي كشورها را به عدم فروش اسحله به ج اسلامي  مي كند.به گزارش نشریه فارن پالسی؛ دولت آمریکا پیش نویس قطعنامه‌ای را در مورد تمدید تحریم‌های تسلیحاتی رژیم ایران برای طرح در شورای امنیت سازمان ملل تهیه کرده است که بر اساس آن کشور‌ها موظف شده اند از ورود، فروش و انتقال سلاح به ایران جلوگیری کنند.

فارن پالسی با اعلام اینکه به نسخه پیش نویس این قطعنامه دست یافته است، نوشت: پیش نویس این قطعنامه همه کشور‌ها از جمله آمریکا را موظف می‌کند تا از ورود، فروش و انتقال اسلحه به ایران جلوگیری کنند، مگر اینکه کمیته نظارت بر تحریم‌های آمریکا در شورای امنیت چنین انتقال‌هایی را تأیید کند. آمريكا روي مبارزه با ترويست جهاني  تكيه زده در گزارشى كه آمريكايي ها ارائه داده است ،آمریکا، نام ايران را ١٠٩ بار تكرار كرده است ، در اين گزارش حتا به رابطه ايران با "القاعد" اشاره شده است.حال سوال اينجا ، چرا جوامع بين المللي با چنین  رژيمي  بر خورد نمي كنند ؟! رژيمي كه  آوازه صدور ترويستش دنيا را پر كرده است چرا با اين  ان برخورد نمي كنند؟شايد ، جوابش وجود  نفت و انرژي در  ایران  باشد!  چرا هنوز رابطه هاي اقتصادي را با چنين رژيمي ادامه ميدهند و حتا خيلي از وقتها از اين  رژيم در زمینه های دیگر هم حمايت ميكنند؟! جواب ديگرش فروش سلاح هاي شيميايي و اسلحه و موشكهاي دوربرد به ملاهای تهران است، شاید هم تنها دليل ديگرش باشد!امما در اين ميان چرا با فعاليتهاي هسته اي رژيم برخورد نمي شود ؟! چرا وقتي از خط قرمزهاي آژانس عبور مي كند برخوردي با او نمي شود و دچار چكنم چكنم ميشوند؟ 

  اخيرن اطلاعاتي بدست آمده كه نشان ميدهد رژيم در كارهاي هسته اي  فعال شده است .امیر مقدم، که در فاصله سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸، مدیر روابط عمومی و رابط پارلمانی معاونت اجرایی دفتر ریاست جمهوری بود، به رویترز گفته است ایران تولید پودر آلومینیوم با کاربرد نظامی را بیش از پنج سال قبل آغاز کرد و او دو بار از محل پروژه دیدار کرده است و در سال ۲۰۱۸، زمانی که او ایران را ترک کرد، همچنان فعال بود. پودر آلومینیومی که از بوکسیت به دست می‌آید ماده اصلی پیشران‌های سوخت جامدی است که در پرتاب موشک به کار می‌رود.در مدارك آرشيويي كه اسرائيلي ها از جنوبي تهران بدست آورده بودند نشان ميداد كه رژيم تروريست پرور در رابطه با سلاحهاي هسته اي فعاليت مي كرده اند و مسئله ي فتوا و حرام بودن بمب اتمي يك سرپوش است براي فريب آژانس بين الملي! چون در طول اين ٤١ سال ثابت شده است كه تمامي رهبران و مسئولين رژيم براي حفظ نظام از هيچ دروغي فروگذار نمي كنند ، اين را از خميني يا د گرفته اند كه گفته بود «حفظ نظام از اوعجب واجبات است» !جواد لاریجانی هم در یک مصاحبه ای گفته بود :« اگرمسایلمان ایجاب کند ، در قعر جهنم هم با شیطان هم مذاکره خواهیم کرد!»

با اينكه آمريكايي مي دانند كه پرتاب موشكهاي كروزو در آرامكو عربستان مبناي ايراني داشت و با اينكه ميدانند بخش اعظم فروش فلزات رژیم ایران و درآمدی را که از ناحیه صادرات فلزات کسب می‌کند را صرف تامین مالی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ميكند و به عنوان یک سازمان تروریستی تحت تحریم قرار دارد، و دیگر فعالیت‌های بدخواهانه در منطقه می‌کند، باز در استراتژي خود قصد نشستن سر ميز مذاكره  با اين رژيم  را دارد!  امروز، به عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری بر رژیم ایران، ایالات متحده هشت نهاد مرتبط با صنایع فلزات ایران و یک نهاد دیگر که اقدام به واردات مواد حیاتی برای تاسیسات صنایع فلزی حیاتی کرده بود، را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. با اين حال، انتظار ميرود گزارش شوراي امنيت و آژانس بين المللي اتمي در  سال جاري شديدتراز گذشته باشد. گرچه سه كشور اروپايي تلاش زيادي دارند كه رژيم را از اين مخمصه نجات دهند ولي "پمپئو "وزير خارجه آمريكا ، خاطر نشان کرد، دولت ایالات متحده به اعمال فشار حداکثری بر ایران را ادامه میدهد، تا زمانی که رژیم تصمیم بگیرد تغییر در رفتار خود را آغاز و مانند یک کشور نرمال رفتار کند! با اينكه  جهانیان  مي دانند اگر بنا بود تغييري در رفتار رژيم ايجاد شود همان زمان بود كه برجام را امضاء كرد ولي ديديم بلافاصله پس از گرفتن ١٥٠ ميليارد دلار از آمريكاي اوبامايي به گسترش ترويست ادامه داد. امروزهم از اين ستون به آن ستون مي كند تا انتخابات آمريكا در اكتبر  فرحي ايجادشود تا از پيروزي دموكراتها جان دوباره بگيرد. رژيم فاشيستي مذهبي تلاش دارد سياستهاي خود را با پيروزي دموكراتها تغيير دهد و بخاطر همين است كه با گسترش اختناق و سركوب حتا در دوران كرونايي سعي دارد  با دستگيري و حكمهاي  شداد وغليظ تسمه از گرده مردم بر ندارد، در حاليكه همه مي دانند رژيم درحال فروپاشي است و مردم راه مبارزه با اين رژيم  را پيدا كرده اند و آن همبستگی است، تا اين فروپاشي را نزديكتر كنند. يادمان نرود در شوروي سابق وقتي قحطي رخ داده بود بزرگترين تصفيه ها توسط استالين صورت گرفت ، استاليني كه مي گفت شعر استاليني بگوئيد. درست همان كاري كه خامنه اي  امروز انجام مي دهد! بايد به نيروي مردم اطمينان داشت با ايجاد فقر و گرسنگي ِمردم ،شورش گرسنگان در راه است اين را خود روحاني در زمان کرونایی گفته بود:اگر مشاغل را تعطیل کنیم  چند وقت دیگر با اعتراضات( پساکرونایی) سی میلیون گرسنه روبرو خواهیم شد» (فروردین 1399) باید گفت چه مشاغل را تعطیل کنید و چه  نکنید مردم میلیونی به خیابانها خواهنذ آمد امما اینبار طوری دیگر!

 

_______________________________________________________________________________________

[١] دیوان عالی ایران حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی،‌ سه جوان بازداشت‌شده در جریان اعتراضات سراسری آبان‌ماه ۱۳۹۸، را تایید کرد.

 

 

 
Gozareshgar
info@gozareshgar.com